Aktualitet

Info-Telecom: Kompania që me 25 punonjës, bën më shumë xhiro se AMC


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:40 - 31/10/15 |
b.f

Në një material të botuar nga revista “Monitor”, e cila iu referohet shifrave, kompania, Info-Telecom që u krijua në vitin 2009, pati një rritje të fortë në vitin 2013, me një qarkullim vjetor nga 3.6 në 14.4 miliardë lekë, duke u pozicionuar e 13-ta, në renditjen totale të sipërmarrjeve më të mëdha në vend, për nga xhiroja vjetore. Ndërkohë, në vitin 2014, kompania realizoi sërish një rritje prej 10%, në 15.8 miliardë lekë, duke ia kaluar nga qarkullimi vjetor edhe AMC apo edhe Albtelecom e duke mbetur vetëm pas “Vodafone Albania” në tregun e telefonisë shqiptare. Nëse në vitet e para rritja e kompanisë ka qenë me 3% e më pas me 6%, në vitin 2014, kjo kompani arrin në rritje 10%. Si është e mundur, që një kompani me 25 punonjës, të arrijë të ketë një xhiro vjetore më të madhe se kompania e parë celulare në Shqipëri e cila ka një staf disa herë më të madh se Info-Telecom? Tabela më poshtë, tregon ecurinë e kësaj kompanie në vitet e fundit dhe renditjen e saj në treg.

infotelekom pasqyre

 

 

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

  1. JU zotri gazetar, qe shtireni apo genjeheni na emocionet momentale te ndeshjeve te futbollit dhe shprehni super patriotizem aty … Te lutem shprehe dhe ketu patriotizmin . Zbuloo kush jan keta mafjoz qe po rrjepin Shqiperine e nuk po len cep e kend pa e perdhunuar ekonomikisht . Hec pra , e ke per detyre te zbulosh te vertetat . Ketu ka vler patriotizmi , kto jan me te vleshme per Shqiperine dhe shqiptaret

  2. Pse trembeni, nese nuk e kini emrin e pronarit apo probareve te kesaj kompanie fantazme, pse nuk shkoni ne KQR dhe te nxirrni ekstratin e kesaj lubie?! Blendi Fevziu smund te jesh gazetar i besuar dhe aq me pak i respektuar kur duart i ke te zena, ne njeren dore mban kapuçin dhe ne tjetren furçen!

Pas