Te Fundit

Basha në Opinion: Info-Telecom xhiron 145 milionë dollarë në vit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:42 - 31/10/15 |
b.f

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka folur në “Opinion”për abuzime në kompanitë e telekomunikacionit në Shqipëri. Ai ka përmendur kompaninë Info-Telekom,duke pyetur gazetarin Blendi Fevziu nëse kishte dëgjuar ndonjëherë për këtë kompani. Zoti Basha i është referuar revistës “Monitor”, teksa ka pohuar se xhiroja vjetore e kompanisë në fjalë gjatë vitit 2014, ka arritur në 145 milionë dollarë. “C’është kjo kompani dhe cfarë ofron? Kush fshihet pas kësaj kompanie”? Kështu është shprehur Basha, pa dhënë në fakt emra konkretë për drejtuesit e kësaj kompanie, e cila xhironte më shumë lekë madje edhe se kompoania AMC. Basha shtoi se në Shqipëri një kompani nuk mund të rritet kaq shumë, nëse nuk ka lidhje me pushtetin. “Ka kompani në Shqipëri që shkon nga 1-15 herë më shumë pa u lidhur me pushtetin dhe pa i ndarë me pushtetin”?

https://www.youtube.com/watch?v=kNDHqnY1a-Q&feature=youtu.be

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas