Aktualitet

Infektohet me COVID-19 shefja e epidemiologjisë në Shkodër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:22 - 17/11/20 |
Opi Nion

Shefja e Epidemiologjisë në Shkodër, Dhurata Hysa, është infektuar me Covid-19.

Pas afro 8 muajsh punë duke trajtuar të infektuarit me koronavirus, është infektuar edhe vetë shefja.

Ndërkohë bëhet me dije se Hysa nuk ka simptoma, ndërsa prej mbrëmjes së djeshme është izoluar në banesë duke zbatuar protokollin e sigurisë dhe kohën që i duhet për t’u shëruar.

Shkodra ka qenë një nga qytetet me numër të lartë të infektuarish me Covid-19 në Shqipëri, ndërsa në vend prej disa javësh vendi po regjistrohen shifra të larta pozitive me koronavirus. /Opinion.al

Pas