Politikë

76 vjetori i çlirimit të Tiranës, Meta: Ditë reflektimi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:45 - 17/11/20 |
Opi Nion

Në kuadër të 76-vjetorit të Çlirimit të Tiranës, Presidenti Ilir Meta ka bërë ditën e sotme homazhe tek Ushtari i Panjohur.

Teksa foli për mediat, Meta u shpreh se ishte kënaqësi për të që ta niste ditën me një vizitë në familjen e Heroit të Popullit, Estref Caka, që dha jetën për çlirimin e kryeqytetit.

Meta deklaroi se kjo është një ditë reflektimi për të bërë më shumë që vendi të mos humbasë rrugën evropiane.

“Të gjithë bashkë do ia dalim të rikthejmë shpresën dhe besimin në ringritjen e vendit tonë,”- tha Meta./ Opinion.al

Pas