Kronikë

Inceneratorët/ Arrest me burg për 2 nga të arrestuarit, lirohet i treti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:13 - 31/03/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme Gjykata e Posaçme Anti-korrupsion ka vendosur vazhdimin e masës arrest me burg për të arrestuarit për inceneratorin e Elbasanit Pëllumb Abeshi dhe Bardhul Çabiri, ndërsa për Serafin Papën është caktuar masa ‘arrest shtëpie’

Në vendin e GJKKO thuhet se për të 2 personat do të vijojë masa e arrestit me burg, pavarësisht se avokatët e tyre kanë kërkuar lehtësim të masës.

Pëllumb Abeshi i cili ka mbajtur postin e Drejtorit të Politikave në Ministrinë e Mjedisit akuzohet për shpërdorim detyre.

Ndërkohë për Serafin Papën i akuzuar për shpërdorim detyre në bashkëpunim është dhënë masa arrest me burg, ndërkohë që më herët ishte dhënë masa arrest shtëpie.

Pas