Aktualitet

Ikën Ahmetaj, Balluku zv.kryeministre, miratohen me 76 vota pro ndryshimet në qeveriBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:57 - 28/07/22 |
Opi Nion

Janë miratuar në seancën e sotme plenare dekretet e Presidentit Bajram Begaj për ndryshimet në qeveri.

Seanca është mbyllur brenda disa minutash dhe është votuar emërimi i Belinda Balluku si zv.kryeministre dhe Majlinda Dhukës si ministre shteti për Integrim dhe kryenegociatore me BE me 76 vota pro dhe 32 kundër.

Është larguar kështu Arben Ahmetaj nga posti i zvendës/kryeministrit dhe ministrit të shtetit për Rindërtim.

Të pranishëm në sallën e Kuvendit kanë qenë 108 deputetë.

Pas