Kronikë

I ofroi 500 mijë € Dumanit për vrasjen e tij, Dokle flet për zhdukjen e Vis MartinajBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:44 - 25/08/22 |
Opi Nion

Endrit Dokle është marrë në pyetje nga policia lidhur me zhdukjen e të shumëkërkuarit të policisë Ervis Martinaj.

Sipas gazetares Klodiana Lala Dokle ka mohuar të ketë konflikte dhe gisht në zhdukjen e Martinaj.

Ai ka thënë para oficerëve të policisë se gjatë ditëve që Prokuroria pretendon se është zhdukur Ervis Martinaj ai ka qenë në ambiente të survejuara me kamera dhe i shoqëruar me persona që mund ta dëshmojnë këtë.

“Katër ditë më parë është marrë në pyetje edhe Indrit Dokle. Ai ka mohuar të ketë konflikte dhe gisht në zhdukjen e Ervis Martinaj. Ai ka thënë se gjatë ditëve që Prokuroria pretendon se është zhdukur Ervis Martinaj ai ka qenë në ambiente të survejuara me kamera dhe i shoqëruar me persona që mund ta dëshmojnë këtë”, tha gazetarja Lala.

Por megjithatë policia nuk përjashton asnjë pistë dhe asnjë personazh në lidhje me hetimin për rrëmbimin e mundshëm të Ervis Martinaj.

Edhe gjatë ditës së sotme grupi i hetimit është duke kryer kontrolle në dy ambiente të njohura në kryeqytet për të zbuluar nëse ka informacion ose pamje që mund të zbardhin këtë histori.

Pas