Kryesore

I kthjellët dhe alternime vranësirash, parashikimi i motit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:40 - 11/09/21 |
Opi Nion

Vendi ynë u ndikua sot nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike ndërsa moti ka qenë kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare. Përgjatë orëve të drekës dhe ato të pasdites në relievet malore vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara.

Ashtu si dita e sotme edhe për ditën e nesërme moti parashikohet kryesisht i kthjellët si dhe alternime vranësirash kalimtare. Në orët e mesditës në relievet e larta malore parashikohen reshje shiu të dobta dhe lokale.

 

Pas