U helmuan nga ushqimi në dasmë, rreth 20 persona në spitalin e Durrësit

Më shumë se 20 persona raportohet se kanë përfunduar në Urgjencën e Spitalit të Durrësit, me shenja të helmimit.

Paraprakisht dyshohet se bëhet fjalë për rast të helmimit nga ushqimi.

Nër të tjera mësohet se personat e helmuar kanë qenë në një dasmë dhe menjëherë pas përfundimit të saj janë ndjerë keq. Ata janë transportuar menjëherë drejt Urgjencës së Spitalit.

Policia nuk ka dalë me nje njofgtim zyrtar për mediat, megjithatë bëhet me dije se ka nisur hetimet./Opinion.al

Ju sugjerojmë

Para
TE FUNDIT