Bota

I dyshuari për vrasjen e ish-zv.kryeministrit drejton trupat çeçene në Mariupol


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:31 - 27/03/22 |
Opi Nion

Ruslan Geremeyev është drejtuesi i trupave çeçene që marrin pjesë në rrethimin e Mariupolit. Ai është i dyshuar si ndër përgjegjësit kryesorë për vrasjen e Boris Nemtsov, ish-zëvendëskryeministri i Boris Yeltsin dhe kundërshtar i Vladimir Putin, i cili u vra në 2015 në Moskë.

Në një video të publikuar nga lideri çeçen Ramzan Kadyrov, të marrë nga Meduza, thuhet se pikërisht Geremeyev drejton trupat çeçene në Mariupol./Opinion.al

Pas