Kronikë

Arrestohet vrasësi i dyshuar i 24-vjeçarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:25 - 13/06/19 |
Geljano Fataj

Arrestohet autori i dyshuar i vrasjes së 24-vjeçarit Viktor Shkorreti, në Laç. Sipas policisë lokale ai është 32-vjeçari Emanuel Koca, banues në Tiranë.

Arrestimi u bë pas negociatave të policisë me familjarët e autorit të dyshuar.

Nga hetimet paraprake disa persona, bashkëmoshatarë të tij, kanë dashur të parkojnë në vendin ku po linte makinën, 24-vjeçari.

Mes tyre ka nisur një sherr, janë përleshur me njëri-tjetrin, dhe Emanuel Koca ka nxjerrë armën automatike duke qëlluar me breshëri ndaj tij.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Pare Kurbin për veprime të mëtejshme hetimore, për veprat penale “Vrasje me dashje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”, parashikuar nga nenet 76 dhe 278/1 të Kodit Penal./ Opinion.al

Pas