Kronikë

Humbi kontrollin e mjetit dhe doli nga rruga, plagoset turisti në Mat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:50 - 11/05/22 |
Opi Nion

Një tjetër turist është aksidentuar ditën e sotme. Sipas policisë, rreth mesditës së sotme në një rrugë rurale të fshatit Gjoçaj, në Mat, një turist duke eksploruar zonën, ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë ka dalë nga rruga.

Si pasojë e aksidentit turisti ka mbetur i lënduar turisti i cili është transportuar në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Rreth orës 12.30, në një rrugë rurale të fshatit Gjoçaj, njësia Administrative Derjan, Mat, një shtetas i huaj(turist), duke eksploruar zonën, ka humbur kontrollin mbi automjet dhe për pasojë ka dalë nga rruga.

Drejtuesi i mjetit është dëmtuar lehtë dhe po transportohet për një kontroll mjekësor në spitalin e Burrelit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje po punohet për zbardhjen e shkaqeve të daljes së mjetit nga rruga”,-njofton policia./Opinion.al

Pas