Aktualitet

Humb jetën 34-vjeçarja me koronavirus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:27 - 24/06/20 |
Al Do

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se një humbje jete ka ndodhur mëngjesin e sotëm.

Një 34 vjeçare nga Librazhdi e cila vuante nga insuficenca renale kronike, diabeti, hipertensioni, e konfirmuar me Covid19, e shtruar në shërbimin infektiv prej disa ditësh, në gjendje të rëndë dhe e intubuar, pavarësisht përkujdesjes së mjekëve nuk ka mundur të mbijetojë.

Në vendin tonë janë aktualisht 850 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Durrës. /Opinion.al

COVID-19 – Statistika (24 Qershor 2020)

Testime totale                         24367

Raste pozitive                          2114

Raste të shëruara                      1217

Raste Aktive                             850

Humbje jete                              47 (Qarku Tiranë 26, Durrës 9, Fier 4, Vlorë 1, Shkodër 5, Kukës 1, Elbasan 1)

Pas