-Jetë dhe Stil

Horoskopi i muajit Shtator 2019


               Publikuar në : 15:29 - 01/09/19 |
xhu lia

Dashi

Muaji shtator do të jetë një kapitull tërësisht I ri për ju të shenjës së dashit. Ju jeni persona që I dashuroni gjërat e reja dhe mos u habisni pasi këtë vjeshtë mund të ndodhë çdo gjë. Në mënyrë që mundësitë e reja të vijnë është mirë të hiqni dorë nga e shkuara. Ndonëse jeni shumë guximtarë, nuk jeni ende gati për të thënë ‘mirupafshim’, pasi e keni të vështirë të lini gjërat që të ikin. Megjithatë kujtohuni se mundësitë e reja do të vijnë vetëm nëse largoheni nga e shkuara këtë sezon. Ndoshta në fillim nuk do ju duket e kuptimtë ajo çfarë ndodh rreth jush, por gjithçka do të bëhet e ditur në kohën e duhur. Sa i përket lidhjeve do të përjetoni një periudhë balance dhe qetësie.

Demi

Gjatë muajit gusht keni qenë duke shkëlqyer në shumë aspekte dhe nuk është çudi që tani në muajin shtator të gjithë sutë janë tek ju. Dielli ka rezervuar për ju një muaj plot vetëbesim dhe krijimtari. Por më gjithë këtë frymë artistike është pak e vështirë që ju të vendosni se cila është ideja e duhur për të zbatuar. Gjatë javëve të para të shtatorit do të jeni të fokusuar për të forcuar rrjetin e njohjeve. Mos harroni se edhe puna në grup është shumë e rëndësishme për të qenë i suksesshëm. Gjithashtu pritet të jetë një muaj plot udhëtime, të cilat ju këshillohet t’i kaloni me njerëzit e dashur.

Binjakët

Këto kohë nuk jeni ndjerë dhe aq mirë ju të shenjës së binjakëve, ndoshta diçka e tillë ka ndodhur pasi energjitë tuaja nuk janë kanalizuar në vendin e duhur. Por duket se pas datës 14 shtator ju do të kuptoni më qartë se cilat janë nevojat tuaja. Vlerat tuaja janë duke ndryshuar me shpejt nga sa e keni pritur, përdorini diçka të tillë për të arritur qëllimet tuaja. Përpiquni të qëndroni brenda rregullave, pasi lojërat nuk do ju çojnë shumë larg. Kohën tuaj të lirë përpiquni ta kaloni me miq të vjetër dhe të mirë dhe gjithashtu duke bërë aktivitete që ju pëlqejnë.

Gaforrja

Është momenti i duhur të dilni nga guacka ju të shenjës së gaforres. Ndjeshmëria ju bën më të bukur, kështu që mos kini frikë të ndani të vërtetën tuaj. Personat më të afërt që keni ju vlerësojnë, kështu që mos dëgjoni të tjerët që janë larg jush. 14 shtatori do të jetë një datë e mirë për t’u ndjerë plot energji, i frymëzuar dhe intuitive. Përpiquni që gjatë këtij muaji të hapni sa më shumë horizontin dhe të ndryshoni mënyrën sesi i shikoni disa gjëra. Është moment i duhur për t;u rritur më shumë. Muajt e kaluar mund të jeni ndjerë keq sa i përket lidhjeve të dashurisë, por shtatori është një muaj i mbarë për lidhje të reja. Besojini intuitës pasi nuk ju zhgënjen kurrë.

Luani

Sezoni i luanit ka pak që ka përfunduar,por për ju çdo ditë vlen si një festë. Megjithatë duhet të keni shumë kujdes me financat. Në javët e para të shtatorit do të hasni vështirësi sa i përket anës financiare. Megjithatë diçka e tillë nuk do të zgjasë shumë pasi më në fund do të mbushni të gjithë ‘gropat’ që keni patur deri tani. Bëni kujdes nga thashethemet që mund të qarkullojnë për ju këto kohë, ndonëse ju nuk jeni përgjegjës për to.

Virgjëresha

Ky është sezoni i shenjës tuaj Virgjëreshë, kështu që përfitoni sa më shumë prej tij. Do të ndiheni me më shumë energji dhe ide të reja, të cilat mezi prisni t’i shfaqni gjatë këtij viti. Mjaft ndryshime do të keni dhe në sektorin e ndjenjave ku histori të reja janë duke ardhur për ju. Mundësitë tuaja për të patur më shumë para janë të hapura dhe ju do të dini t’i shfrytëzoni sa më mirë. Mos harroni të kaloni kohë më miqtë tuaj të afërt pasi do të kaloni momente që do t’i mbani mend gjatë.

Peshorja

Këtë muaj reflektoni për gjërat që nuk janë duke shkuar mirë. Të thuash ‘ mirupafshim’ nuk është kurrë e lehtë, por po ju afrohen shumë mundësi të reja, për të cilat universi është në anën tuaj. Gjatë muajit gusht ndiheshit e parehatuar. Gjithçka do të shkojë ashtu siç duhet gjatë këtij muaji në shtëpi dhe do ju bëjë të ndiheni më komod se kurrë. Organizoni udhëtime, nisni të bëni blerje dhe çdo gjë tjetër që ju bën të lumtur në këtë muaj. Mos kini frikë të luftoni për atë çfarë doni dhe ndonëse jeni një shenje diplomate, nuk duhet të bëni kompromise për ato që doni.

Akrepi

Ndonëse mendoni se gjërat nuk kanë ecur aq shpejt sa do të donit, qetësohuni pasi vjeshta do ju sjellë atë që meritoni. Shumë projekte që kishin mbetur pezull kanë marrë dritën jeshile tashmë dhe ju do të mund t’i realizoni. Ndonëse jeni fokusuar më shumë në punë sesa në jetën sentimentale, diçka e re do të vij për ju. Ky muaj pritet të jetë me emocione dhe gjithashtu me tensione kështu që në fund të tij planifikoni disa pushime për t’u qetësuar.

Shigjetari

Ju dashuroni të bërit qejf. Në fakt ju të shigjetarit jeni të ndjeshëm dhe lozonjarë. Por tashmë pushimet kanë mbaruar dhe është koha për t’u kthyer në punë. Do të ishte mirë që këto kohë të fokusoheshit edhe në shtëpinë tuaj, nëse kanë mbetur gjëra për të rregulluar. Gjatë këtij muaji mos u nxitoni në investimin e parave. Gjithashtu është një muaj i mbarë për të hapur horizonte të reja si dhe për të njohur njerëz të rinj. Këtë muaj do të realizoni gjithçka që doni, ashtu siç ju ka pëlqyer gjithmonë.

Bricjapi

Këtë verë nuk keni patur shumë kohë për pushime dhe deri diku nuk jeni ndjerë mirë. Por muaji shtator pritet t’iu sjellë shumë sinjale elektrizuese sa i përket komunikimit. Do të merrni një lajm që do ju trondisë, megjithatë do të dini t’a menaxhoni. Muajt e kaluar kanë qenë shumë të lodhshëm dhe stresues për ju, por më në fund do të mund të ndiheni optimist, i qeshur dhe plot shpresë. Më në fund gjërat do të nisin të ecin siç duhet.

Ujori

Është e rëndësishme që ju të përballeni me të shkuarën .E kaluara juaj nuk përcakton atë që jeni por ju kanë formuar. Është momenti për të reflektuar rreth gjendjes tuaj ekonomike, pasi do të merrni disa lajme lidhur me këtë sektor. Shumë nga dëshirat tuaja këtë periudhë nuk janë realizuar, por duket se këtë muaj ka ardhur momenti që gjithçka të rregullohet. Besojini intuitës tuaj. Një udhëtim i papritur do të vij në fund të këtij muaji.

Peshqit

Ndonëse jeni fokusuar tek lidhjet personale do të kuptoni se diçka e tillë nuk ju mbush më. Keni nevojë për ndryshim. Duhet të nisni të eksploroni më shumë veten tuaj për të kuptuar se cilat ndryshime duhen bërë.Jeni shenja më e ndjeshme e zodiakut. Këto kohë duket se e keni patur të vështirë të krijoni miqësi të vërteta. Përpiquni të jeni ta doni veten në mënyrë që të kaloni situatën e vështirë ku ndodheni./Opinion.al/

Pas