Aktualitet

Hollande: Franca është në luftë, 3 muaj gjendje emergjence


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:49 - 16/11/15 |
b.f

PARIS-  Presidenti francez, Francois Hollande deklaron se do të ndërhyhet së afërmi në Kushtetutë pasi të drejtat e francezëve po shkelen. “Ne kemi përballë një armik. Do luftojmë!”, tha prerë ai.

Presidenti francez gjithashtu u shpreh se do të zgjatet gjendja e emergjencës në Francë për tre muaj. “Ne jemi të prerë për ta luftuar terrorizmin. Dhe do të bëjmë gjithçka për këtë. Ne do mbrojmë jetët e shtetasve tanë. Do të investojmë për policinë, do rrisim kontrollin në kufi.  Do të ketë masa të shtuara në burgje”, tha me tej ai.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas