Bota

Holanda regjistron një nga ditët me më shumë raste të reja me Covid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:27 - 11/09/20 |
Al Do

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Holandë ka njoftuar se janë regjistruar 1,270 in të reja gjatë 24 orëve të fundit, rritja më e lartë ditore që nga java e dytë e Prillit.

Faqja e lajmeve De Volkskrant thotë se ka pasur vetëm dy ditë, 10 dhe 11 Prilli, kur ka pasur një rritje më të lartë ditore në numrin e infeksioneve.

Ai shton se numri i rasteve të reja të regjistruara këtë javë ishte 6,573 krahasuar me 4,077 javën e kaluar.

Që prej fillimi të pandemisë, Holanda ka regjistruar 79,781 raste në total. /Opinion.al

Pas