Sport

Hidhet shorti i Champions League, super sfidat që projektohen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:51 - 10/07/20 |
Al Do

Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti që ka përcaktuar ndeshjet çerek finale dhe gjysmëfinale të Champions League.

Bayern Munchen dhe Barcelona do të përballen në çerekfinalet e Champions League nëse kalojnë sfidat respektive në fazën e 1/8-ave.

Juventus nëse kalon Lionin duhet të përballen me fituesin e çiftit Manchester City – Real Madrid.

Atalanta do të ketë një sfidë shumë të vështirë, pasi është shortuar me PSG-në. Gjithashtu sfidë interesante është edhe Lajpcig-Atletiko Madrid.

Fazat e Champions League këtë vit do të luhen me ndeshje teke, me eliminim direkt, deri në finlen e 23 gushtit në Lisbonë.

Shorti i çerekfinaleve

Man. City / Real Madrid – Juventus / Lyon

Leipzig – Atlético Madrid

Barcelona / Napoli – Bayern / Chelsea

Atalanta – Paris SG

Shorti i gjysmëfinaleve

Man. City / Real Madrid – Juventus / Lyon kundër Barcelona / Napoli – Bayern / Chelsea

Leipzig – Atlético Madrid kundër Atalanta – Paris SG. /Opinion.al

Pas