-U tha në Opinion

Hetimi nga Belgjika për “Toyota Auris”, Lala: Kjo nuk ishte e vetmja ngarkesëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:54 - 10/02/22 |
el ida

Gazetarja Klodiana Lala ka dhënë më shumë detaje lidhur me çështjen Toyota Auris dhe shumën prej 3.4 milionë eurosh të sekuestruara në vitin 2018.

Ndërkohë prokurori belg që heton çështjen për llogari të shtetit të tij ka rdhur sot në Tiranë ku është pyetur edhe Lulzim Basha, lidhur me deklaratat e tij në kuvend. Duke folur mbi këtë argument, Lala tha se ky nuk ishte i vetmi rast i makinave Toyota që ndiqnin të njëjtin itinerar dhe vinin nga Blegjika.

“Nga të gjitha hetimet, ka dalë që të dy personat, shoferi dhe shoqëruesi i tij si nga autoritetet shqiptare dhe ato belge nuk kanë patur dijeni se në çfarë konsistonte ngarkesa.

Kjo nuk ishte e vetmja ngarkesë me Toyota Auris, nga Belgjika. Kanë ardhur edhe dy ngarkesa të tjera të konfirmuara”, tha Lala./Opinion.al

Pas