-U tha në Opinion

Debati për inceneratorët, Fevziu: A i djeg? Është si me thënë është çik me barrëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:07 - 10/02/22 |
el ida

Emisioni “Opinion” ka trajtuar këtë mbrëmje debatin për inceneratorët dhe poroblemet që shoqërojnë funskionimin e tyre.

Ndërsa gjatë debatit, deputetja socialiste Ermonel Felaj është përplasur me deputetin Boçi dhe gazetaren Fatjona Mejdini, ka ndërhyrë drejtuesi i emisionit Blendi Fevziu.

Ndërsa është përpjekur të sqarojë nëse inceneratori I Fierit është apo jo në funksion, Fevziu përdori batutën: O punon o s’punon. Është si me thënë është një çikë me barrë.

Pjesë nga diskutimi

Boçi: Tjetër gjë është vendosja në fushë të mbetjeve dhe tjetër gjë është procesi i incenerimit. Nuk digjet gjë. Ndërkohë që pagëesat vazhdojnë.

Fevziu: Po o punon o s’punon si s’është aq e thjeshtë? Është si me thënë është një çik me barrë.

Felaj: Fieri, Lushnja, Roskoveci, i çojnë atje.

Fevziu: A i djeg?

Felaj: Jo nuk i djegin ende. Por ama selektohen, depozitohen dhe kompostohen. Kur të kolaudohet pjesa e incenerimit, sasia është aty e vendosur për t’u djegur./Opinion.al

 

Pas