Kronikë

Heroina në Durrës/ Shirita bardhë e zi dhe ‘Banane’, kush janë 2 të arrestuarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:26 - 26/10/21 |
Opi Nion

Një sasi prej 45.5 kg heroinë është kapur në një kamion me krom në Portin e Durrësit.

Sikurse shihet në foto sasia e drogës e sekuestruar nga policia ka qenë e ndarë në pako me mbishkrimin banane.

Po ashtu mësohet se 7 pako kanë qenë me kryq të bardhë dhe 21 pako me shirit të zi.

Sipas autoriteteve droga kishte destinacion Italinë ndërsa dy persona janë vënë në pranga në lidhje me ngjarjen.

Të arrestuarit janë Arian Çerma, pronari i kamionit të ngarkuar me krom, ku ishte fshehur sasia e drogës dhe shoferi i mjetit, Olgert Duda.

Pas