Aktualitet

Helmimi masiv në Krujë, shkon në 320 numri i qytetarëve që kanë shkuar në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:52 - 26/10/21 |
Opi Nion

Situata në spitalin e Krujës vijon të jetë shqetësuese pasi të tjerë pacientë janë paraqitur për të marrë ndihmë mjekësore.

Sikurse u bë me dije edhe gjatë ditës së djeshme qytetarët janë paraqitur në Spitalin e Krujës me simptoma të helmimit.

Sipas news 24 nga e diela deri tani në spital janë paraqitur për të marrë mjekim rreth 320 persona. Pacientët kanë pasur simptoma si diarre, të vjella, dhimbje barku dhe temperaturë.

Ndërkohë ana e personelit të Shëndetit Publik janë marrë disa mostra të ujit të rrjetit, të cilat janë dërguar për ekzaminim, por analizat ende nuk janë bërë të ditura. Policia e Krujës ka ngritur një grup pune për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e shkakut të ngjarjes. Gjithashtu për situatën është vënë ne djeni edhe AKU.

Pas