-U tha në Opinion

Haxhiu: Linda Rama dhe Lea Ypi, modele për presidentin shqiptar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:56 - 21/04/22 |
el ida

Analisti Baton Haxhiu ka treguar dy emra që ai i shikon si modele për një president në Shqipëri.

Në emisionin “Opinion”, Haxhiu tha se dy emrat që ai mendon janë Linda Rama, bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama dhe Lea Ypi, pedagoge në London School of Economics.

Kë do kisha dëshirë por është e pa mundur. Dy njerëz që kam respekt, Lea Ypi dhe Linda Rama. Për shembull, Linda Rama nuk mund të jetë, gruaja më e rëndësishme që ka logjikën politike, ka informacion të jashtëzakonshëm politik dhe ekonomik. Nuk bëhet, nuk është çështje e dëshirës time. Meqë më pyete për emra”-tha Haxhiu./Opinion.al

Pas