Rajoni

Hashim Thaçi mbërrin në Tiranë, jep njoftimin e rëndësishëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:22 - 26/06/20 |
el ida

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbërritur në Tiranë. Thaçi njoftoi se të dielën në mbrëmje do i drejtohet opinionit nga zyra e tij.

“Sapo kam zbritur në Aeroportin ‘Nëna Terezë’ në Tiranë, ndërkaq, të dielën në mbrëmje do t’ju drejtohem me një fjalë nga zyra ime. Ju uroj një fundjavë të qetë dhe mbetem me shpresë të plotë se ditët më të mira për Kosovën dhe kombin shqiptar i kemi përpara”, shkroi Thaçi në Facebook.

Thaçi ka qenë jashtë Kosovës por ka ndërprerë udhëtimin, pasi Zyra e Prokurorit Special në Hagë ka paraqitur të mërkurën aktakuzë për krime lufte kundër tij, kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli si dhe disa personave të tjerë, emrat e të cilëve nuk janë bërë publik./Opinion.al

Pas