Aktualitet

Harta/ ARRSH: Nga nesër devijohet trafiku në këto zona të TiranësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:05 - 01/06/22 |
Opi Nion

Në unazën Lindore, Loti 2 do të fillojnë punimet e asfaltimit në rrugën “Alajdin Frashëri” .

ARRSH njofton se për këtë arsye do të devijohet trafiku në kryqëzimin e Surrelit dhe do të bllokohet rrethrrotullimi i Shkozës për rrugën “Alajdin Frashëri”.

Bllokimi do të nisë nga dita e nesërme nga ora 11:00 deri në orën 16:00.

“Në Unazën Lindore Loti 2, në përputhje me grafikun e punimeve do të fillojnë punimet e asfaltimit në rrugën “Alajdin Frashëri”. Duke filluar nga data 02.06.2022, ora 11:00 deri në orën 16:00, trafiku do të devijohet në kryqëzimin e Surrelit dhe do të bllokohet përkohësisht në rrethrrotullimin e Shkozës për rugën “Alajdin Frashëri” që do të asfaltohet. Në këto pika do të vendoset sinjalistika e përkohshme për devijimin dhe orientimin e trafikut në kryqëzimin e Surrelit në drejtim të Farkës dhe bllokim rruge në rrethrrotullimin e fundit në Shkozë, ku kalimi do të behet në drejtim të Unazës. Bashkëlidhur skema e rrugës “Alajdin Frashëri” që do të asfaltohet, me zonën ku do të kryhen punimet dhe pikat e devijimit të trafikut. Kërkojmë mirëkuptimin e përdoruesve të rrugës dhe drejtuesve të mjeteve”, njofton ARRSH./Opinion.al

Pas