Sociale

“Policët bënin humor”, babai i nuses nga Librazhdi:Vajza shkulte flokëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:31 - 01/06/22 |
Opi Nion

Detaje tronditëse ka rrëfyer babai i 20-vjeçares nga Librazhdi, historia e së cilës u bë virale pasi njerëzit e afërm të burrit i publikuan videon kur e kapën me të dashurin.

Ndër të tjera babai i së resë ka thënë se punonjësit e policisë kanë bërë humor me të duke i thënë: Përse u akuzove.

Ndërkohë ai tregon se vajza ishte e tronditur madje shkulte flokët pas situatës të rëndë që kishte përjetuar.

“Atë e dinin vetë atë. Ndoshta s’ju pëlqente nusja. Se di. Nuk i pëlqente më siç duket. Djali ishte në emigrim, më tepër ishte i lidhur me nënën. Dhe kështu ndodhi.
Kur erdhën më morën me makinë, më thanë; ça ka vajza, është sëmur apo ka vdekur? më tha xhaxhai i djalit se; do e marrësh vesh se ça ka ndodhur. Kush shkuam atje, më tha vjehrri; ‘që shiko ça ka bërë vajza jote’. E shoh vajzën të zhveshur, me një copë peshqir të mbuluar. Më ra të fikët. Atë e kishin rrethuar nja 10 veta, atë djalin. U mata ta godas. Vajzën e kanë ndarë veç. Punonjësit e policisë kanë bërë humor me të. Përse u akuzove i thoshin?! Bënin humor me vajzën time. Erdhi një makinë dhe e mori vajzën dhe dëshminë e bëri pa praninë time. Vajzën kur e kam parë nga xhami i komisariatit, vajza shkulte flokët. Vajza ishte e tronditur. Nuk i flisja si fillim, i thash nënës; jepi bukë. U bë ça u bë tani e kemi vajzë. Kur plasën rrjetet sociale, kur u shpërndarë videot, aty mori përmasa të tjera ngjarja. Unë s’do e çoja atje vajzën. Do e çoja në Tiranë vajzën te doktori, pasi e kishin goditur edhe në kokë”-tha babai.

Pas