Aktualitet

Hapet by pass-i Tepelenës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:45 - 13/07/20 |
Opi Nion

Është hapur sot by pass-i i Tepelenës, një rrugë me gjatësi 2.35 km që lidh dy segmentet rrugore, Levan-Tepelenë dhe Tepelenë -Gjirokastër-Kakavijë.

Të paranishëm në hapjen e tij kanë qenë edhe Kryeminstri Rama dhe Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku, e cila u hpeh se ndonëse kanë mbetur ende disa punime të papërfunduara dhe një shtresë asfaltike, by passi- u vendos të hapet për të qenë i aksesueshëm  për shkak të sezonit.

Ndërkohë, Kryeministri ka kërkuar nga Kryebashkiaku i Tepelenës të shfrytëzojë këtë akses për ta kthyer kalanë e Ali Pashës në  një qendër të vizitueshme. “Duhet të jetë mizë lisi”, tha Rama./Opinion.al

 

Pas