Sport

Partizani shkarkon Sormanin, Braktisi skuadrën në prag të derbit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:51 - 13/07/20 |
Opi Nion

Partizani u paraqit në derbin ndaj Tiranës pa trajnerin Sormani, por këtë të hënë klubi e ka shkarkuar trajnerin italian.

Partizani me anë të një njoftimi për mediat ka saktësuar se sëbashku me Sormanin janë shkarkuar edhe dy pjesëtarë të tjerë të stafit, Giovanni Mazzella dhe Gabriele Faccia.

“FK Partizani njofton sot ndërprerjen me efekt të menjëhershëm të bashkëpunimit me trajnerin Adolfo Sormani dhe dy pjesëtarët e stafit Giovanni Mazzella dhe Gabriele Faccia. Klubi 16-të herë kampion i Shqipërisë në tre ndeshjet e mbetura të këtij sezoni, do të drejtohet nga zv.trajneri ekipit Renaldo Kalari”, thuhet në njoftimin e klubit të kuq./ Opinion.al

Pas