Kronikë

Zani Çaushi kërkon lirim me kusht: Do të punësohem nëse më lirojnë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:50 - 13/07/20 |
Opi Nion

Ish- kreu i bandës së Vlorës, Zani Çaushi, i cili aktualisht është dënuar me burgim të përjetshëm, kërkon lirimin me kusht.

Ai po vuan dënimin në burgun e Drenovës. Më datë 17 korrik, Zani Çaushi do të paraqesë në seancë provat mbi të cilat mbështet kërkesën e tij.

“Jam rehabilituar, kam fëmijë të mitur dhe do të punësohem nëse më lirojnë”.

Këto janë disa nga pretendimet e Myrteza (Zani) Çaushit i dënuar me burgim të përjetshëm nga drejtësia shqiptare për një sërë krimesh të kryera në vitin famëkeq 1997./ Opinion.al

Pas