Sport

 Hamilton e nis me incident, por triumfon në Çmimin e Madh të Anglisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:47 - 18/07/21 |
Opi Nion

Lewis Hamilton ka triumfuar në Çmimin e Madh të Anglisë në Formula 1 përballë 140 mijë spektatorëve. Në fakt nisja nuk qe aspak e mbarë për pilotin anglez i cili që në minutat e para pati një aksident me Max Ferstappen, çka bëri që piloti holandez të përfundonte pas barrierave.

Hamilton u ndëshkua me 10 sekonda penalitet, por piloti i Mercedes arriti të rekuperonte duke dalë i pari në finish. Pas tij arriti Leclerc dhe më pas piloti tjetër i Mercedes, Valtteri Bottas./Opinion.al

Pas