-U tha në Opinion

Hajdarmataj: Vajzat e ekranit joshen nga grupet kriminaleBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:08 - 30/11/21 |
Opi Nion

Arben Hadarmataj, ish-drejtues policie tha në emisionin “Opinion” se në përgjithësi vajza të ndryshme të ekranit dhe show biz-it kanë një tendencë për t’u joshur nga personazhe të botës së krimit për shkak të benefiteve financiare prej tyre.

“Në përgjithësi është një tendencë për shkak të joshjes nga paratë e mëdha, të pozicionit në publik, kanë dëshirë që të futen në këto organizata. Një vajzë e show bizit , nuk dua të ofendoj njeri por një gazetare me rrogën e vet nuk do të blejë dot një Audi Q7, nuk mund të ketë një shtëpi në Bllok. Ajo mund të jetë e bukur, por këto mundësi ekonomike nuk i ka, që të jetë në top listë ngatërrohen me grupet kriminale. Grupet kriminale nuk do të thotë që kryejnë vrasje, janë tek pastrimi i parave, tek trafikimi, tek mashtrimi, tek shfrytëzimi i prostitucionit”, tha Hajdarmataj./Opinion.al

 

Pas