Rajoni

Greqi/ Regjistrohen 3273 raste të reja me COVID dhe 20 vdekje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:11 - 19/08/21 |
Opi Nion

Autoritetet greke kanë regjistruar 3273 raste të reja me koronavirus, prej të cilëve 12 janë identifikuar pas kontrolleve në portat hyrëse të vendit.

Bëhet me dije se numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në 550,459, ndërsa numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 286. Mosha mesatare e tyre është 65 vjeç.

Nddërkoëh që nga fillimi i pandemisë, 2,896 pacientë janë larguar nga ICU. Pranimi i rasteve të reja i pacientëve me Covid-19 në spitalet e territorit është 276. Vdekjet e regjistruara në 24 orët e fundit nga COVID-19 janë 20, ndërsa që nga fillimi i epidemisë është regjistruar një total prej 13,298 vdekjesh.

Pas