Kronikë

59-vjeçari ekstradohet në Itali, do të vuajë dënim me burg të përjetshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:16 - 19/08/21 |
Opi Nion

Nikolla Dura është arrestuar 26 vite pasi ka vrarë bashkëardhetarin e tij në Itali.

56-vjeçari do të vuajë dënim me burgim të përjetshëm pasi goditi më 16 shtator të vitit 1995 bashkëatdhetarin me thikë në bark dhe fytyrë dhe më pas u largua.

Kujtojmë se më 20 gusht të 1998, prokurori i Firences lëshoi një urdhër arresti për shqiptarin i cili prej vitesh nuk u ekzekutua plotësisht.

Bëhet me dije se Dura u kap më Shqipëri më 17 maj të këtij viti dhe tashmë ndodhet në burgun e Rebibbia.

Pas