Rajoni

Greqi/ Djali vret nënën me thikë dhe i vë flakën banesës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:27 - 14/05/22 |
Opi Nion

Një krim brenda familjes ka tronditur Greqinë. Një 78-vjeçare është masakruar për vdekje nga i biri, i cili më pas i ka vënë flakën banesës.

Fqinjët dëshmojnë se kanë dëgjuar zëra nga banesa teksa gruaja po kërkonte ndihmë pasi shpërtheu zjarri.

78-vjeçarja u gjet e pajetë me dy thika në gjoks brenda shtëpisë së djegur, ndërsa në verandë policia gjeti një thikë e cila po hetohet për të përcaktuar nëse ka lidhje me krimin.

Gazeta greke Protothema.gr shkruan se i dyshuari kryesor për vrasjen është djali i saj 48-vjeçar, i cili u arrestua dhe po merret në pyetje nga policia e Sigurimit.

Pas