Rajoni

Greqi/ 50 raste të reja me koronavirus në Greqi, 25 prej tyre janë turistë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:05 - 09/07/20 |
Opi Nion

Pas hapjes së kufijve për turistët, Greqia po përballet me rritje të numrit të personave të infektuar me koronavirus.

Mësohet së në 24 orët e fundit në shtetin helen janë konfirmuar me koronavirus 50 raste të reja. Bëhet me dije se nga kato 50 raste, 25 prej tyre janë turistë të identifikuar pas kontrolleve në portat hyrëse në vend.

Në shtetin fqinj, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 3672. 919. Aktualisht,  9 pacientë trajtohen të intubuar dhe 122 pacientë janë larguar nga spitali. Fatmirësisht në 24 orët e fundit nuk raportohet për asnjë të vdekur./ Opinion.al

Pas