Rajoni

Greqi/ 23 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:00 - 02/06/21 |
Opi Nion

Greqia vijon të raportojë shifra të larta të viktimave dhe rasteve të reja më COVID-19. Në 24 orët e fundit në shtetin fqinj kanë humbur jetën 23 qytetarë nga koronavirusi.

Po ashtu, gjatë këtij harku kohor janë shënuar dhe 1 381 raste të reja. 24 orët e fundit ka sjellë shtim të pacientëve në spitale. Janë 200 pacientë të prekur me COVID që janë shtruar për të marrë ndihmë mjekësore./ Opinion.al

Pas