Bota

Hapet papritur një gropë gjigande në Meksikë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:23 - 02/06/21 |
Opi Nion

Një gropë e gjerë 60 metra dhe e thellë rreth 18 metra është krijura papritur në në Santa Maria Zacatepec të rajonit Puebla të Meksikës.

Gropa ka rrezikuar dhe jetën e një familje, banesa e të cilës ndodhej pranë vendit ku u krijua gropa.

Autoritetet meksikane thanë se gropa e madhe u shkaktua nga një fenomen gjeografik dhe varietet në përbërjen ujore të tokës.

Megjithatë, aktivistët lokalë thanë se fenomeni është rezultat i përdorimit të tepruar të ujëmbajtësve./ Opinion.al

Pas