Aktualitet

Grabitja në Rinas/Publikohet videoja, ja ku ndodhej një nga të arrestuarit


               Publikuar në : 13:52 - 20/08/19 |
Opi Nion

Ragip Hajdini, është një nga personat e arrestuar për grabitjen e ndodhur disa muaj më patë në aeroportin e Rinasit.

Hajdini u arrestua mbi bazën e dëshmisë së bashkëpunëtorit të drejtësisë, Alkond Bengasi, i cili flet për një takim mes pejanit dhe Admir Muratajt, që mbeti i vrarë pas grabitjes.

Por, një video e publikuar nga “News24” tregon se Ragip Hajdini në mesditën e 9 prillit ndodhej me një grup miqësh në një lokal në Spitallë.

Vidoja është sekuestruar nga prokuroria e Krimeve të Rënda e cila do të bëjë verifikimet e nevojshme.

Deri më tani në lidhje me grabitjen e ndodhur në Rinas, janë ndaluar Ragip Hajdini, Elton Pikli, Alkond Bengasi, Renaldo Sulaj, Oltjan Veseli dhe Saimir Çela./ Opinion.al E.Xh.

Pas