Kronikë

Grabiti disa apartamente, arrestohet shqiptari në Itali


               Publikuar në : 18:17 - 14/08/19 |
Opi Nion

Një 25-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet për grabitjen e disa banesave.

Së bashku me shqiptarin, në Asti të Italisë u arrestua edhe një shtetas italian, i cili bashkëpunonte me 25-vjeçarin.

Referuar hetimeve të dy të arrestuarit, duke filluar nga muaji prill, arritën në provincën e Bolzano nga Piemonte me qëllimin e vetëm për të kryer vjedhje në shtëpi.

Dy të arrestuarit kishin mundur të grabisnin disa bizhuteri dhe para, vlera e të cilave shkonte në disa dhjetëra mijëra euro./ Opinion.al E.Xh.

Pas