Aktualitet

Kostandin Xhuvani kërkesë për leje nga burgu për vdekjen e të atit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:28 - 14/08/19 |
el ida

Kostandin Xhuvani ka kërkuar leje nga burgu i Fushë-Krujës, ku po vuan dënimin, për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të të atit, Gjergj Xhuvani.

Kostandin Xhuvani, ndodhet në burg për vrasje të katërfishtë të ndodhur në vitin 2014, dhe është dënuar me 35 vite burg.

I ati, Gjergj Xhuvani u nda nga jeta ditën e sotme, ndërsa ndodhej në Romë, për xhirimet e filmit të tij të ri, “Liqeni im”.

Xhuvani ishte regjisor, skenarist dhe gjithashtu producent shumë i njohur./Opinion.al

Pas