Aktualitet

Grabitën shuma të konsiderueshme parash në banesën e zyrtares, lihen në burg nënë e birBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:33 - 09/01/23 |
Opi Nion

Gjykata ka dhënë sot masën e sigurisë për Rozeta Dobin dhe Havier Dobin, të akuzuar për vjedhjen e shumave të konsiderueshme të parave dhe bizhuterive të në banesën e ish-zyrtares së lartë, Alda Klosi.

Mësohet se nënë e bir janë lënë në burg, ndërsa hetimet për këtë çështje vijojnë.

Rozeta Dobi dhe Havier Dobi u arrestuan dy ditë më parë, të dyshuar për vjedhjen e një shume rreth 120 mijë euro dhe sende të tjera me vlerë, po në banesën e Klosit, ku gruaja punonte si sanitare.

Ndërkohë dje u gjetën në banesën e Rozeta Dobit dhe Havier Dobit mbi 400 mijë euro, që ishin fshehur në tubin e aspirimit.

Pas