Kryesore

Sylvinho trajneri i ri i kuqezinjve, Duka: Objektivi Euro 2024Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:36 - 09/01/23 |
Opi Nion

Në një konferencë të mbajtur këtë të hënë ku u prezantua trajneri i ri i kuqezinjve, Sylvinho Mendes, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, deklaroi se objektivi i brazilianit është kualifikimi në Euro 2024.

Duka tha se mundësitë janë dhe do të bëjmë maksimumin e mundshëm.

“Reja ka qenë një nga bashkëpunëtoret më të mirë të FSHF-së dhe do të vazhdojë të jetë i tillë për të gjithë neve. Në staf janë dy ish-futbollistë të njohur, njëri i Argjentinës dhe njëri i Brazilit. Kemi arritur një marrëveshje deri në fund të Europianit. Objektivi ynë është i qartë për të marrë pjesë në EURO 2024. Mundësitë janë dhe do të bëjmë maksimumin e mundshëm. Unë do t’ia lë fjalën trajnerit”, tha Duka.

Pas