Sport

Goli në minutat e fundit, Shqipëria humb në Tel-AvivBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:39 - 24/09/22 |
Opi Nion

Ka përfunduar ndeshja mes Izraelit dhe Shqipërisë që u luajt mbrëmjen e sotme në Tel-Aviv. Shqipëria është ndëshkuar me rezultatin 2-1.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, por në nisje të pjesës së dytë Izraeli shënoi me Weismann, duke përfituar nga një gabim i Hysaj-t duke ndëshkuar Shqipërinë.

Në minutën e 88’ Myrto Uzuni i futur si zëvendësues realizoi një supergol duke barazuar shifrat. Por ishin pikërisht minutat e fundit kur Izraeli shënoi golin e fitores.

 

Pas