Sport

Golashënuesi më i mirë i sezonit, Robert Lewandowski merr Këpucën e ArtëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:15 - 09/11/22 |
Opi Nion

Robert Lewandowski mori Këpucën e Artë, si golashënuesi më i mirë i sezonit të kaluar në Europë.

Ceremonia u zhvillua në Barcelonë dhe përpos presidentit Laporta, i pranishëm ishte edhe ish-kapiteni legjendar Karles Pujol.

Lewandowski u pozicionua përpara Kylian Mbappé, Ciro Immobile dhe Karim Benzema.

Ky është viti i dytë me radhë që sulmuesi polak vlerësohet me çmimin prestigjioz, që pas trofeve individual deklaroi se tani synon të fitojë kupa me Barcelonën.

Pas