Te Fundit

Gjyqtari i “Dosjes 339” jep dorëheqjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:11 - 03/11/20 |
Opi Nion

Gjyqtari i Gjykatës së Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Fran Prendi ka dhënë dorëheqjen.

Mësohet se Këshilli i Lartë Gjyqësor ka pranuar kërkesën për dorëheqje nga posti të Fran Prendit dhe prej datës 30 tetor, ai nuk ka më funksionet e gjyqtarit.

Prendi ka qenë gjyqtari i seancës paraprake për shqyrtimin e “Dosjes 339”. Ai ka dhënë vendimin për Fadil Kasemin që vrau bashkëshorten gjyqtare, Fildez Hafizi.

Gjithashtu, Prendi ka dënuar në shkallë të parë edhe anëtarët e grupit të Emiljano Shullazit./ Opinion.al

Pas