Aktualitet

Gjykata e Tiranës dënon Dukën dhe FSHF me gjobë: Penguan procesinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:49 - 17/02/22 |
Opi Nion

Veç pezullimit të zgjedhjeve të FSHF, Gjykata e Tiranës ka dënuar presidentin e FSHF, Armand Dukën me gjobë për pengim të procesit gjyqësor.

Gjykata ka dënuar me 700 000 lekë gjobë FSHF dhe drejtuesit e saj për pengimin e gjykimit lidhur me procesin e hapur për manipulimet me shoqatat rajonale me qëllim paracaktimin e rezultatit të zgjedhjeve të 2 marsit duke favorizuar Dukën.

Kujtojmë se më herët Gjykata do t’i jepte të drejtë kryebashkiakut Veliaj për zgjedhjet në Shoqatën Rajonale të Tiranës.

Pas