Rajoni

COVID-19 dhe Greqi, 93 viktima në 24 orëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:54 - 17/02/22 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Greqi njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar  19, 504 raste të reja me COVID-19.

Po gjatë këtij harku kohor, 93 pacientë kanë humbur jetën. Që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 25, 095 qytetarë.

Ndërkohë 484 qytetarë ndodhen të intubuar. Ndërkohë, variantet e reja të koronavirusit, kanë ndikuar në rritje e infektimeve, ndërsa autoritetet shprehen se është ulur numri i vaksinimeve.

Pas