Kronikë

Gjykata e Posaçme i kthen makinën e blinduar Lulzim Berishës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:04 - 23/10/20 |
Opi Nion

Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kthyer makinën e blinduar ish të dënuarit Lulzim Berisha, e cila i ishte bllokuar nga OFL gjatë aksionit për verifikim të pasurisë.

Sipas informacioneve, makina i është kthyer Berishës, pasi ajo rezulton të jetë me dokumenta të rregullta.

Lajmi është konfirmuar nga avokati i Lulzim Berishës, Detar Hysi, i cili thekson se nuk është gjetur asgjë e cila është në kundërshtim me ligjin./ Opinion.al

Pas