Aktualitet

Gjykata e Apelit jep vendimin për Ervis Martinaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:51 - 22/10/18 |
el ida

Ditën e sotme Gjykata e Apelit në Tiranë, shqyrtoi sot kërkesën për liri të Ervis Martinajt. Ndaj Ervis Martinajt nga Gjykata e Tiranës, u dha masa arrest me burg 30 ditor, në një seancë e pazakontë të zhvilluar ditën e dielë, e ndarë në dy pjesë, te një spital privat dhe te Spitali i Traumës në kryeqytet.

Gjykata e Apelit ka rrëzuar kërkesen e Ervis Martinaj për liri dhe ka lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë, duke e lëne të arrestuarin pas përplasjes me armë në lokalin “Monopol” në ish-bllok, në masën e sigurisë arrest me burg.

Avokati i tij, Mirash Martini insiston se nuk ka prova që lidhin Ervis Martinajn me vrasjen. Avokati pretendon se Ervis Martinaj nuk ka asnjë lidhje me ngjarjen dhe se është manipulim që Redi Popesku ka fshehur armën e tij.

Pas