Aktualitet

Gjobitet 6.8 milionë lekë pika e karburantit, fshihte të ardhurat


               Publikuar në : 11:53 - 18/08/19 |
Al Do

Një biznes karburanti në Cërrik është gjobitur me 6.8 milionë lekë dhe i janë sekuestruar 24.700 litra naftë.

Masa administrative është vendosur pasi biznesi ka mungesë dokumentesh dhe dyshohet se ka kryer kontrabandë të karburantit. Drejtoria e Hetimit ka sekuestruar dokumentet, ka marrë deklarimet e pronarëve të biznesit si dhe ka marrë mostra për analizat e mëtejshme të lëndës djegëse.

Për pronarët u përgatit referimi për Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Elbasan, për veprat penale të “Ruajtja ose depozitimi i mallrave kontrabandë ,  “Fshehja e të ardhurave”, “Ndryshimi në aparatet matëse”. /Opinion.al

Pas