Bota

Video/ Po raportonte nga protesta, dhunohet live gazetari në Meksikë


               Publikuar në : 12:31 - 18/08/19 |
Opi Nion

Një gazetar është dhunuar teksa raportonte nga një protestë që po zhvillohej në Meksikë kundër dhunës seksuale ndaj grave.

Kjo protestë u zhvillua pas rastit të përdhunimi të dy vajzave nga një grup policësh. Por, teksa gazetari, Juan Manuel po raportonte për televizionin e tij lidhur me manifestimin një nga protestuesit i afrohet nga pas dhe e godet me grusht në befasi.

Rasti i Manuel nuk ishte i vetmi, pasi gjatë protestës është dhunuar një tjetër gazetare, e cila po raportonte për zhvillimet e tubimit./ Opinion.al E.Xh.

Pas